- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -
Вчені виявили череп тварини з трепанацією, якої 5000 років, – кадри
Опубликованно 20 Июля 2018, в 04:30 в разделе Наука | Нет комментариев.
На заході Франції дослідники знайшли стародавній череп корови зі слідами першої відомої ветеринарної трепанації.
В науковому світі давно відомо про трепанації черепа людини, який проводили в епоху неоліту, про що свідчить безліч археологічних матеріалів. Проте череп тварини з трепанацією вчені вперше виявили на археологічному об\'єкті на заході Франції, повідомляє "Диалог.UA".
В 3400-3000 рр. до нашої ери населяли цей регіон мисливці-збирачі. Дослідники знайшли безліч фрагментів кісток, які вказують на те, що корови, свині, вівці і кози були їх основним джерелом живлення.
Виявивши дивний череп, археологи подумали, що отвір з\'явилося внаслідок удару роги тварини. Фахівці провели сканування з високою роздільною здатністю, яке показало, що навколо отвору відсутні тріщини, характерні для сильного удару. Діра була суцільною і не могла з\'явитися в результаті захворювань, таких як рак або сифіліс. Отвір черепа зробили і не з релігійними цілями, оскільки він був викинутий на смітник.
Фернандо Рамірес Розз з Французького національного центру наукових досліджень, співавтор дослідження, розповів, що навколо дірки в кістки присутні подряпини, які схожі на ті, які знаходять на черепах з трепанацією людей неоліту.
" мою думку, це незаперечні докази трепанації. Це єдине розумне пояснення", - запевняє дослідник.
Вчений озвучив причину, чому тварині робили трепанацію. Можливо, лікар тренувався робити операцію на корові, перш ніж робити таку процедуру людині. Лікувати тварину не було потреби, адже дефіциту в коровах не було.
Фахівці не змогли встановити, чи була корова жива чи мертва під час операції, оскільки сліди відростання кістки на черепі відсутні.
Раніше у Східній Африці вимило на берегчереп дракона.
В горах Адигеї дослідники нашлистранный череп, який нагадує шумерське божество.
Також у США діти нашлигигантскую щелепу стародавнього ссавця.
Полный текст →URL сайта: http://ief.tup.km.ua/
URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/2399/
Нажмите здесь, чтобы распечатать страницу.
Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.