- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -
92-річному чоловікові висунули звинувачення за охорону концтабору
Опубликованно 28 Июня 2019, в 06:25 в разделе Новости в мире | Нет комментариев.
У Німеччині пред\'явили звинувачення колишньому охоронцеві концентраційного табору Штуттгоф, якого підозрюють у пособництві вбивства в\'язнів. Про це повідомляє Die Welt.
92-річний Бруно Д. працював охоронцем вісім з половиною місяців — з 9 серпня 1944-го по 26 квітня 1945-го. За цей час, як з\'ясувало слідство, в таборі були вбиті не менше 5230 людина. Вони померли в газових камерах, так і від хвороб, голоду чи тортур.
Бруно був у той час військовослужбовцям СС, на службу він заступив у 17 років. У 2018-му під час допиту він визнав, що працював в Штуттгофе. За його словами, він завжди намагався триматися подалі від нацистів, а в лави СС прийшов з-за хвороби серця: захворювання означало, що він придатний лише для гарнізонної служби.
Чоловік також заявляє, що бачив, як людей відправляють у газові камери, знав про виснажених і страждають в\'язнів і співчував їм. Бруно вказує, що відбувається завдавало йому біль і страждання. На питання, чому він не покинув службу, екс-охоронець відповів: «Чим би допоміг мій відхід? Вони б знайшли когось іншого».
При цьому винним чоловік себе не вважає. За його словами, євреї в таборі мали право на життя, як і будь-який інший чоловік, а у їх винищенні винні саме фюрер нацистської Німеччини Адольф Гітлер і його партія.
Нацистський концентраційний табір Штуттгоф був створений на території окупованої Польщі на схід від Данціга (Гданська) у 1939 році. Спочатку він працював як в\'язниця для цивільного населення. Відомий тим, що там проводилися медичні експерименти над в\'язнями і вироблялося мило з людських останків. За час існування Штуттгофа через нього пройшли приблизно 110 тисяч ув\'язнених, з яких близько 65 тисяч загинули.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Полный текст →URL сайта: http://ief.tup.km.ua/
URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/3359/
Нажмите здесь, чтобы распечатать страницу.
Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.