- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -

Найбільший витік даних в історії ЦРУ сталася через халатність

Опубликованно 18 Июня 2020, в 04:40 в разделе Наука и техника | Нет комментариев.

stemcell

Найбільший витік інформації про хакерських інструментах ЦРУ, що сталася в 2016 році, стала результатом недбалості співробітників елітного підрозділу спецслужби, яке «вважало за краще розробляти кіберзброю замість того, щоб захистити власні системи». Про це йдеться у внутрішньому доповіді ЦРУ, призначеному для обіймав на той момент посаду директора агентства Майка Помпео.

Факт кибервзлома з подальшою крадіжкою засекреченої інформації розкрився через рік — в 2017 році, нагадує Washington Post. Це сталося після того, як дані були опубліковані на сайті WikiLeaks під назвою «Vault 7».

Відзначається, що якщо б проект Джуліана Ассанжа не оприлюднив ці дані, в ЦРУ могли б і не дізнатися про витік.

«Якби ці відомості були вкрадені іноземними агентами, ніхто б про це не підозрював», — йдеться в доповіді підрозділу.

Обвинуваченим у справі про витік є колишній співробітник ЦРУ Джошуа Шульте — вважається, що він з допомогою свого робочого комп\'ютера отримав доступ до конфіденційних файлів, а потім передав їх у розпорядження WikiLeaks.

Шульте пред\'явлені звинувачення по тринадцяти епізодів, сукупне покарання за якими становить 135 років позбавлення волі.

Проте захист Шульте, скориставшись вищезазначеним доповіддю, має намір довести, що внутрішня система ЦРУ була настільки погано захищена, що отримати доступ до секретних даних міг абсолютно будь-який працівник або підрядник. Зокрема, пароль, який захищав ці відомості, виглядав як «123ABCdef», що за вимогами кібербезпеки абсолютно неприйнятно.

Обсяг викрадених даних достеменно встановити не вдалося, але за приблизними даними, він становить 34 терабайта або 2,2 млрд сторінок.

Перша партія документів «Vault 7» з\'явилася на сайті WikiLeaks в березні 2017 року. У них йдеться про те, що ЦРУ використовувало кілька десятків вразливостей нульового дня — таким терміном називають уразливості, які не були усунуті або від яких поки не можна захиститися. Робота програм-експлойтів, а також спеціальних вірусів і троянів була спрямована проти пристроїв на платформах iOS, Android і Windows, а також телевізорів Samsung із функцією Smart TV, які використовувалися в якості мікрофонів.

Крім того, якщо вірити документам, ЦРУ може обійти захист месенджерів WhatsApp, Signal, Telegram, Wiebo, Довіряю і Cloackman, зламавши смартфон і вкравши особисту переписку та аудіофайли.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков після оприлюднення цих даних повідомляв, що Кремль зацікавився документами WikiLeaks.

«Разом з усією світовою спільнотою ми звернули увагу на опубліковані дані, вони заслуговують на увагу, треба уважніше вчитуватися. Але, як ви знаєте, у Вашингтоні, власне, і не приховують, що вони активно прослуховують російських офіційних осіб», — зазначив представник Кремля.

Полный текст  →

Источник: radioera.com.ua.


URL сайта: http://ief.tup.km.ua/

URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4408/

Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.