- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -
Арепливир і авифавир: які російські препарати врятують від COVID-19
Опубликованно 1 Июля 2020, в 13:45 в разделе Разные новости | Нет комментариев.
При легкій і середній тяжкості COVID-19 допоможе арепливир
Ще один зареєстрований російський препарат від коронавирусной інфекції арепливир в ході клінічних випробувань продемонстрував гарні результати – він ефективно впорався з хворобою в 90% випадках. Про це заявив виконавчий директор АТ «Біохімік» Дмитро Земсков.
За його словами, арепливир діє саме на РНК-віруси, до яких і відноситься SARS-CoV-2. Засіб блокує розмноження вірусу в клітині людини, тим самим зупиняючи розповсюдження інфекції в організмі в цілому.
«У 70% пацієнтів вже через чотири дні прийому препарату практично повністю був відсутній коронавірус в організмі»,
— підкреслив Земсков. Дослідження проходили у лікарнях Санкт-Петербурга, Москви і Саранська. У них брали участь 210 добровольців з підтвердженим COVID-19.
В результаті експерименту вдалося з\'ясувати, що арепливир демонструє хорошу результативність навіть поза комплексної терапії – без участі антибіотиків, а також протизапальних препаратів.
При цьому більш імовірно, що ліки допоможе пацієнтам з легкою та середньою формою перебігу захворювання – краще всього почати його прийом в перші 48 годин лікування.
«Ми будемо нарощувати об\'єм виробництва. Наші технічні можливості дозволяють виробляти до одного мільйона упаковок на місяць. Цього достатньо, щоб при першій хвилі [коронавирусной інфекції] закрити потреба Росії в препараті. Є запити на експорт, але в першу чергу ми будемо забезпечувати препаратом внутрішній російський ринок для здоров\'я і безпеки громадян», — заявив Дмитро Земсков.
Як розповіла «Газете.Ru» імунолог Марія Польнер, діючою речовиною арепливира є фавеперавир. «А це засіб далеко не новинка на фармацевтичному ринку. Воно використовується в Японії з 2014 року для терапії піддаються лікуванню форм грипу», — розповіла медик.
«Японія почала клінічні випробування цього препарату зовсім недавно. І хоча до неї підключилися досить велика кількість країн, поки рано говорити про дуже високу ефективність. Я би таких гучних заяв не робила. Поки досліджуємо, спостерігаємо», — підкреслила вона.
«Про його ефективності не варто робити гучних заяв, поки складно судити», — погодився з нею клінічний фармаколог Гліб Пуцман. «Прискорений» препарат авифавир
Раніше Моз Росії вже зареєстрував один препарат на основі фавеперавира – авифавир. Японія передала 80 країнам свій засіб для проведення клінічних випробувань, і Росія пройшла перша їх успішно. Як пояснив «Газете.Ru» Пуцман, єдина різниця між даними препаратами – це їх виробник.
«І арепливир, і авифавир – це дженерики — лікарські засоби, що містить хімічну речовину — активний інгредієнт, ідентичний запатентованому компанією, яка є початковим розробником ліки, тому порівнювати ефективність арепливира і авифавира не зовсім доцільне», — підкреслив він.
Заступник директора Національного медичного дослідницького центру інфекційних захворювань Володимир Чуланов впевнений, що ефективність авифавира, як і арепливира, становить 90%. «Авифавир — не тільки перший антивірусний препарат, зареєстрований проти коронавіруса в Росії, але і, можливо, саме багатообіцяюче ліками проти COVID-19 у світі», — також заявляв журналу Forbes гендиректор РФПІ Кирило Дмитрієв.
Тим не менш Пуцман повідомив «Газете.Ru», що часу для серйозного тестування даного препарату у вчених не було, а отже, якість досліджень «не може не викликати питання».
Скептично налаштована щодо нового препарату від COVID-19 та заступник виконавчого директора з меднаправлению BestDoctor Юлія Ткаченко.
«Результати досліджень не опубліковані, методика його проведення не описана, а в науковому світі поки не побачиш публікацію в авторитетному науковому журналі, то і говорити рано — це трошки популізм»,
— пояснила вона журналу Forbes.
За словами ж вірусолога Чуланова, авифавир дійсно зареєстрували лише на підставі першого етапу досліджень – в тестуванні препарату брали участь 60 добровольців. Тим не менш дослідження показало, що у 68% пацієнтів, що приймали авифавир за схемою міністерства охорони здоров\'я, температура тіла прийшла в норму на третій день лікування. На четвертий же день терапії тести на коронавірус були негативним у 65% добровольців.
У той же час Пуцман вважає, що не можна забувати і про побічні ефекти, які викликає фавипиравир, а значить і його російські аналоги арепливир і авифавир. Так, в країні-творцю даного препарату Японії з-за його токсичної дії фавипиравир можна придбати в звичайній аптеці. Його продаж можлива тільки за особливим дозволом міністра охорони здоров\'я. Левилимаб врятує від небезпечних ускладнень
Разом з тим у Росії для лікування COVID-19 зареєстрували ще один препарат – левилимаб. Засіб являє собою розчин для підшкірного введення. Спочатку воно розроблялося для лікування ревматоїдного артриту.
Ще в 2016 році почалася перша стадія клінічних випробувань препарату, в серпні 2019 року його почали тестувати на міжнародному рівні, а в квітні 2020 року Моз Росії схвалив проведення досліджень впливу левилимаба на пацієнтів з тяжкою формою COVID-19. Повідомляється, що остаточно тестування завершиться тільки до 2024 року. Тим не менш, вже зараз його зареєстрували за прискореною процедурою.
Як заявляли розробники, даний препарат найкраще бореться з нейтралізацією такого ускладнення COVID-19, як цитокіновий шторм (гиперреакция імунної системи — «Газета.Ru»).
Фармаколог, гендиректор Центру контролю якості медичної допомоги Моз РФ Віталій Омеляновський пояснив «Газете.Ru», що при даному синдромі важливо проводити не просто противірусне лікування, а терапію, пов\'язану зі зниженням активності запалення, і з цим успішно справляється новий зареєстрований препарат.
«Раніше ліки з таким потужним протизапальну дію використовувалися тільки для лікування важкохворих людей, тепер же вони можуть показати свою дію і при COVID-19», — зазначив експерт.
Гліб Пуцман в свою чергу розповів «Газете.Ru», що левилимаб є російським аналогом актемры (препарат від ревматоїдного артриту — «Газета.Ru»). «З досвіду можу сказати, що працює цілком непогано. Будемо сподіватися, що новий засіб буде так само ефективно», — сказав медик.
Полный текст →URL сайта: http://ief.tup.km.ua/
URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4468/
Нажмите здесь, чтобы распечатать страницу.
Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.