- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -

У Держдумі не будуть вводити заборону на задушливий прийом слідом за Трампом

Опубликованно 18 Июля 2020, в 04:20 в разделе Разные новости | Нет комментариев.

stemcell

Америка нам не указ

У Росії не має наміру забороняти поліцейським використовувати при затриманні окремі бойові прийоми, як це зробили в США. Про це повідомив «Газете.Ru» член комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Анатолій Виборний.

17 червня американський президент Дональд Трамп підписав указ про реформу поліції — цим документом правоохоронцям заборонили застосовувати задушливий прийом при затриманні. Нововведення було погоджено главою держави на тлі заворушень, які охопили США після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання.

«Надмірна деталізація діяльності правоохоронних органів завжди призводить до плутанини. Це смішно:

задушливий прийом використовувати не можна, але нанести будь-який інший удар, який небезпечний для життя, можна. Швидше за все, прийнята в США міра — популістська», — пояснив депутат Держдуми «Газете.Ru».

Зазначимо, що за ФЗ «ПРО поліції» російські поліцейські мають право вдаватися до будь-яких дій у протистоянні з злочинцем — при необхідності за ними також зберігається можливість застосовувати небезпечні і навіть заборонені правилами спортивних єдиноборств методи боротьби, а також зброю або будь-які підручні засоби.

Тим не менш вищевказаним законом також регламентується: якщо співробітник органів перевищив повноваження при боротьбі з правопорушником, його притягнуть до відповідальності.

«Є правила, згідно з якими визначається законність дій поліцейського — з точки зору не тільки права, але і розумності застосованої сили. Передбачити будь-які дії в законодавстві, як це зробили з задушливим прийомом, неможливо. Прийомам поліцейського, які явно виходили за межі адекватності, повинна бути дана відповідна правова оцінка: скоїв злочин — отримай покарання», — підкреслив Виборний.

Парламентарій вважає, що внесення задушливого прийому в список заборонених методів позбавить судову систему можливості дати справедливу правову оцінку діям правоохоронця. За його словами, задушливий прийом може бути доречним в разі, якщо правопорушник чинить надмірний опір співробітникові поліції, проте із-за заборони на нього злочинець не понесе покарання за посягання на життя працівника органів, а сам силовик виявиться винним.

Крім того, в Держдумі впевнені, що поліцейським не варто «пов\'язувати руки» в області застосування фізичної сили при затриманні.

«У такому разі, коли правопорушник вчиняє небезпечне для життя злочин — намагається зґвалтувати, вбити — поліцейський буде стояти і думати: застосовувати йому задушливий прийом або не застосовувати. І поки він буде думати, злочин здійсниться, а потім всі заговорять про бездіяльності поліцейських. У правоохоронця повинні бути розв\'язані руки!»,

— підкреслив депутат.

Росіяни регулярно скаржаться на жорсткі дії поліції. Так, 11 травня житель Нижнього Новгорода опублікував в мережі відеозапис, на якій поліцейські Автозаводського району скрутили чоловіка і вдарили його коліном у живіт.

Поряд з нижегородцем в цей час перебувала жінка-інвалід, яка кричала про те, що не розуміє причину затримання її супутника. Після цього горожанка також піддалася насильству з боку працівника органів. «Співробітник її штовхнув. Це нормально взагалі? Хто дозволив так себе вести співробітникам правоохоронних органів?» — сказав автор ролика.

Глава регіону Гліб Нікітін обурився даними поведінку поліцейських. «Якщо те, що ви написали, правда, то це жахливо. Перевіримо», — написав він у соцмережі Instagram.

У підсумку регіональний главк МВС запустив перевірку за фактом даного інциденту — її результати досі невідомі. «Або вбити, або задушливий»

Не без громадського резонансу залишився і трагедія, що сталася в Єкатеринбурзі. Там 31 травня 27-річного жителя міста Володимира Таушанкова у власній квартирі застрелили співробітники Росгвардии — вони чоловіка запідозрили у крадіжці шпалер.

Родичі загиблого та громадськість обурилися безпідставним жорстоким затриманням чоловіки. «Сталося безпрецедентне злочин. Баланс скоєного людиною злочину і реакція на це органів абсолютно непорівнянні. Викликати заради крадіжки чи грабежу сили швидкого реагування? Ця ситуація викликає багато питань», — заявила уповноважена з прав людини у Свердловській області Тетяна Мерзлякова «Новій газеті».

Регіональний СК оприлюднив допит одного з брали участь у затриманні силовиків — на відео він розповів, що Таушанков пішов на працівників органів з ножем і перцевим балончиком, з-за чого правоохоронці були змушені застосувати зброю. У підсумку після штурму щодо уральца було посмертно порушено кримінальну справу про застосування насильства до представників влади.

Будь-які бойові прийоми переважно до використання під час затримання, ніж стрільба, яка не заборонена для органів порядку ні в Росії, ні в США, заявив «Газете.Ru» голова координаційної ради Московського міжрегіонального профспілки поліції, капітан поліції у відставці Михайло Пашкин.

«Якщо на поліцейського йдуть з ножем, сокирою або дубиною, він може вибрати: або вбити нападника, або застосовувати задушливий прийом або інші методи боротьби. Зловмисника можна просто вирубати і скрутити, він залишиться живий і потім принесе користь у розслідуванні справи, у в\'язниці. Так само краще, ніж стріляти, вірно?»

— сказав екс-правоохоронець «Газете.Ru».

І якщо за кожен нанесений шкоди правопорушнику поліцейські пишуть один рапорт, то за заподіяння смерті в результаті застосування зброї велика ймовірність отримати термін в колонії, стверджує експерт.

«За кожне таке подія мало не в 50% випадків садять. Співробітникам простіше нападника знерухомити і написати рапорт: «Застосовував насильство, так як чинили опір. Нападник отримав такі травми». Але якщо поліцейський зловмисника пристрелить і знайдуться свідки, які скажуть, що вбитий взагалі стояв на місці, а не пручався, тоді співробітник сяде. Поліцейські змушені іноді жертвувати своїм здоров\'ям, але зброю не застосовувати», — уклав Пашкин.

Полный текст  →

Источник: radioera.com.ua.


URL сайта: http://ief.tup.km.ua/

URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4543/

Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.