- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -

«Розсадник інфекції»: як живуть чорноморські курорти в пандемію

Опубликованно 27 Июля 2020, в 13:35 в разделе Разные новости | Нет комментариев.

stemcell

«Скандал, крики, претензії»

Жителі Росії, які на тлі закриття кордонів проводять літні відпустки на вітчизняних курортах, стурбовані тим, що більшість туристів нехтують правилами санітарно-епідеміологічної безпеки, з-за чого зростає ризик заразитися коронавірусом. Про це вони повідомили «Газете.Ru».

Так, за словами москвичів, що відвідали Крим, пляжі чорноморського узбережжя переповнені людьми, не дотримуються соціальну дистанцію. Єлизавета Старкова (ім\'я змінено на прохання спікера — «Газета.Ru») відправилася разом з чоловіком в невелике курортне село Малоріченське в надії на те, що там буде спокійніше, ніж у великих місцях відпочинку.

«Туристів дуже багато в цьому році — на пляжі не вистачає лежаків. Море тепле, велика скупченість. Мені здається, це розсадник інфекції», — розповіла мешканка столиці.

Крім того, співробітники пляжів ставлять лежаки впритул один до одного, що також не відповідає правилам санітарної безпеки.

«Трапилася у мене така ситуація: лягає поруч зі мною сімейство якесь. Одна з жінок починає демонстративно покашливать, потім заявляє: «Ви не тримаєте дистанцію». Очевидно ж, що не я лежаки розставляю по пляжу. Але вона, незважаючи на мої аргументи, почала мені погрожувати: «Ми з червоної зони! Зараз вас заражу!», — згадує співрозмовниця «Газеты.Ru».

Дівчина зазначила, що таких випадків, коли люди, які підходили до неї, раптово починали згадувати про соціальної дистанції, було безліч. «Туристи дотримуються правил тільки тоді, коли хочеться поскандалити, домогтися своїх цілей», — пояснила вона.

З не менш неприємною ситуацією зіткнулася ростовчанка Ксенія Прохорова, яка відпочивала в Севастополі.

«Дотриманням санітарних норм в Севастополі і не пахне. Особливо це стосується пляжу. На нас, наприклад, викликали берегову поліцію. Привід наймиліший — ми «зайняли половину пляжу», хоча насправді всього лише відгородилися тапками від сусідів. Скандал, крики, претензії»,

— розповіла «Газете.Ru» дівчина.

Вона зазначила, що за час відпочинку відвідала з подругами три пляжі — і всі вони були забиті до відмови.

«За весь час відпустки я не бачила жодної маски. Так і забуваєш про свою, щоб не ходити як біла ворона. І це сумно. Дуже боязно чекати часу, коли всі ці промахи можуть спливти і призвести до повтору весняного сценарію. В такому настрої зараз все, мені здається. Ось і відпочивають, як в останній раз — п\'яних компаній більше, ніж зазвичай, це точно», — сказала мешканка Ростова-на-Дону.

З нею погодився житель столиці, який побував у кримському селищі Партеніт, Олексій Дубровін. «Я відпочивав з 14 по 21 липня з друзями в Партеніті: але ми постійно їздили до Ялти. В Ялті, за відчуттями, стільки ж людей, скільки і в Москві. Вал народу! Безумовно, це пов\'язано з ситуацією з COVID-19, тому що всі відразу повалили в Крим», — повідомив «Газете.Ru» молодий чоловік.

Тим не менш як Старкова, так і Дубровін відзначили, що магазини та ресторани — це дійсно безпечні місця на курорті. Там співробітники використовують засоби індивідуального захисту, а відвідувачам надають дезінфікуючі засоби.

«В магазинах, наприклад, скрізь санитайзеры — шкода, що ними ніхто не користується.

Тим не менш готельєри скаржаться, що готувалися до приїзду туристів під час пандемії в екстреному режимі — наприклад, вони не встигли набрати персонал. Все це робилося поспіхом в червні. Природно, вони втомлені», — описала ситуацію москвичка.

Зазначимо, що зараз в Республіці Крим зафіксовано 994 випадку коронавирусной інфекції. Померли 13 осіб, одужали 762 пацієнта. Тим не менш доцент кафедри біохімії Кримського федерального університету ім. В. І. Вернадського Володимир Оберемок запевнив відпочиваючих, що підхопити COVID-19 на пляжі практично неможливо за умови, що там не тісно.

«Ультрафіолет сонячного світла, що володіє в літній період високою енергією, знищує вірусні частинки. Якщо на пляжі хвора людина не буде знаходитися дуже близько до вас і контактувати, то шанси захворіти вкрай малі», — заявив вірусолог РИА «Новости». «Туристи пустилися у всі тяжкі»

Звернули увагу на недоліки вітчизняних курортів і туристи, що відвідали Сочі. «В готелі, де я відпочивала, мені доводилося стояти в черзі на ресепшн майже кожен раз, коли мені було щось потрібно. Тобто людей було дійсно багато, і іноді персонал готелю не справлявся з великою кількістю запитів постояльців», — розповіла співрозмовниця «Газеты.Ru» Христина.

Вона також зазначила, що відпочиваючі нехтують заходами санітарно-епідеміологічної безпеки. «Ніхто їх не дотримується, хоча скрізь про це говорять. Єдине місце, де найбільше туристів в масках і рукавичках — аеропорт», — зазначила дівчина.

У той же час місцевих жителів обурює не тільки легковажне ставлення туристів до COVID-19, але і їх поведінку в цілому.

«Чесно кажучи, цього літа з\'явилося відчуття, що сочинські туристи пустилися у всі тяжкі. Не проходить і дня, щоб у соцмережах не з\'явилося відео, як парочки займаються сексом в кабінці для переодягання або навіть прямо на гойдалках на березі, на очах у здивованої публіки. <...> Місцеві жителі, природно, впевнені, що привезуть туристи (або вже привезли) в наш оазис блаженства і відпочинку ковидную заразу», — скаржилася сочинка Тетяна Кольцова порталу 161.ru.

Епідеміологічна ситуація в Краснодарському краї не поліпшується — так, 22 липня там вперше за півтора місяці виявили більше 80 випадків коронавирусной інфекції. Зараз на Кубані зафіксовано 7 423 пацієнта з COVID-19, 99 осіб померли від хвороби, ще 6 377 — вилікувалися.

«Обтерли все це руками»^

В іншій частині Краснодарського краю перебуває не менш популярний курорт Геленджик — за словами туристів, які побували там, «пандемія ніби пройшла повз» цієї частини чорноморського узбережжя.

«З самого ранку всі лежаки на пляжі зайняті незважаючи на те, що вони платні. Та ще й люди навколо лежаків кладуть рушники, парасольки розставляють — сидять чи не в тебе на голові.

Барні столики на пляжі ніхто не обробляє: люди випили, встали — інші сіли, обтерли все це руками. Загалом, ніякі санітарні правила на пляжі не дотримуються»,

— заявив нещодавно повернувся з курорту москвич Ян Ларіонов (ім\'я змінено на прохання спікера — «Газета.Ru»).

Якось молодий чоловік вирішив разом зі своєю подругою відправитися на дикий пляж, щоб відпочити від натовпу людей, але і там «не пахло пандемією», зазначив він. «На дикому пляжі ще більше людей, тому що там чиста вода — відпочиваючі просто на головах сидять», — розповів Ларіонов.

Єдине, що порадувало його з точки зору дотримання заходів епідеміологічної безпеки, це екскурсія на виноградники в село Абрау-Дюрсо під Новоросійськом. «Там, звичайно, пляж теж повністю забитий. Але коли ми спускалися у винний льох, нас попросили надіти маски — це порадувало», — підкреслив співрозмовник «Газеты.Ru».

Між тим співрозмовниця «Газеты.Ru» Катерина, відпочивальниця з родиною в селі Дивноморському, що входить до складу Геленджика, не погодилася з Ларіоновим. Вона заявила, що місць на місцевих пляжах предостатньо. «Людей небагато — ведуть вони себе задовільно. В основному туристи відпочивають без лежаків, тому його можна зайняти. Однак курорт був підготовлений до напливу туристів на три з п\'яти, так як багато заклади не працювали», — підкреслила дівчина.

Ще одна туристка, яка відпочивала в Геленджику, — Валерія — зазначила, що дивуватися багатолюдності на вітчизняних курортах не варто — це стандартна ситуація для літнього сезону. «Їжджу не перший рік, число туристів звичайне — на міському пляжі купаються один на одного. Санітарні Правила не дотримуються», — повідомила вона Газете.Ru».

Полный текст  →

Источник: radioera.com.ua.


URL сайта: http://ief.tup.km.ua/

URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4579/

Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.