- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -

Експерти пояснили пропажу передплатників великих Telegram-каналів

Опубликованно 30 Июля 2020, в 03:15 в разделе Наука и техника | Нет комментариев.

stemcell

Без причин і попередження

«Багато адміни великих каналів зіткнулися з неймовірним падінням передплатників: у різних каналів списалось велике число людей, причому у деяких падіння підписок пішло на рахунок в десятки тисяч», — повідомляє Telegram-канал «Холівар».

Серед постраждалих називаються канали «Сталингулаг», «Гордон», «Наїля», «Доктор Комаровський», «Омбудсмен поліції», «Незыгарь», «Агрегатор правди», «Фізики і юрики».

У середньому вони втратили від 2 до 20 тисяч передплатників.

Приблизно в той же час телеканал «360» заявив, що 27 червня Telegram почав по черзі блокувати всіх адміністраторів офіційного каналу компанії.

«Банили без пояснення причин і попереджень. Відразу після того, як редактор постив що-то в канал. За пару годин статус «Віддалений аккаунт» отримали 5 адмінів. У всіх пропав доступ не тільки до, але і на особистому листуванні», — йдеться в повідомленні «360».

Через 8 годин усі облікові записи були розблоковані, а служба підтримки сервісу вибачилася за інцидент, не пояснивши його природу. Сам канал при цьому не заблокували постраждали тільки адміністраторам.

Як повідомив «Газете.Ru» генеральний директор телеканалу Олексій Каклюгин, ніхто навіть не припускає, з чим може бути пов\'язана блокування облікових записів.

«Ніяких припущень немає. Наші адміністратори не займалися спамом і не публікували протиправний контент. Спочатку ми подумали, що стався якийсь глобальний технічний збій. Але так як сам месенджер не назвав нам причину масової блокування адміністраторів, вирішили розповісти про цю історію, щоб інші власники каналів були готові до такої ситуації», — заявив Каклюгин.

Він додав, що не пов\'язує подію з чисткою передплатників у Telegram-каналах — за його словами, канал «360» не втрачав фоловерів останнім часом.

При цьому був відправлений додатковий запит в адміністрацію Telegram, щоб та прояснила ситуацію з блокуванням.

«Ми хочемо зрозуміти справжню причину того, що сталося, щоб надалі уникнути подібної неприємної ситуації. Чекаємо на відповідь. Якщо адміністрація визнає, що це дійсно був технічної збій, ми повідомимо нашим читачам», — зазначив співрозмовник «Газеты.Ru».

Фіча, чи баг

Щоб з\'ясувати причину зникнення загадкової тисяч фоловерів, «Газета.Ru» поспілкувалася з експертами. Як повідомив виданню керівник напрямку «Системи управління ІТ-процесами» ІТ-компанії КРОК Костянтин Комлєв, це вже не перше масове зникнення передплатників в каналах Telegram за останні два роки.

«Без офіційної позиції представників месенджера про причини цього можна лише здогадуватися.

Теоретично, могли бути видалені акаунти неактивних користувачів. Крім того, це могла бути зачистка ботів, під яку помилково потрапили і реальні люди.

Адже нерідко акаунти в Telegram реєструються для того, щоб читати канали, в той час як спілкуватися користувачі продовжують в інших месенджерах. Алгоритми могли бути налаштовані так, що за ботів порахували у тому числі і учасників з порожніми акаунтами і неактивними чатами. Крім того, я б не виключав і просто баг в роботі Telegram. У будь-якому випадку, рекомендація тут може бути тільки одна: не накручувати аудиторію за допомогою ботів, пропонувати цікавий контент, щоб максимально убезпечити себе від такого несподіваного скорочення передплатників», — заявив Він.

Причина «чистки», ймовірно, криється в ботах, погоджується генеральний директор АНО «Цифрові платформи» Арсеній Щельцин.

«Як правило боти з різних мереж відрізняються багатьма параметрами: візуальна поведінкова активність, оновлюваність. Власників великих бот-мереж зазвичай не багато, однак у них може бути багато посередників.

Цілком можливо, що канали зіткнулися з однією бот-мережею, яка давно не оновлювалася і була заблокована.

Telegram застосовує санкції до користувачів, які не проявляють активність протягом тривалого часу, проте це відбувається не раз і не б\'є по статистиці в першу чергу. З іншого боку, це могли бути різні бот-мережі, але оновлення лічильника сталося саме недавно, що викликало ефект однієї проблеми», — вважає експерт.

«Telegram почав чистку від неактивних користувачів, які не заходять в Telegram довгий час, — заявив директор з digital & social media агентства PR Partner Дамір Фейзуллов. — Можна припустити, що за час існування месенджера було багато реєстрацій без подальшого використання».

Якщо говорити про суспільно-політичні каналах, то їх аудиторія припинила інтенсивний ріст близько року тому, так що списання може бути викликано чищенням людей, які перестали користуватися месенджером, розповідає Марк Шерман, керуючий партнер комунікаційного агентства B&C Agency.

Однак Шерман вважає, що така «генеральне прибирання» ніяк не вплине на вже сформовану екосистему Telegram.

«Такі коливання час від часу відбуваються, але зазвичай вони компенсуються протягом якогось часу. На затребуваність популярних каналів ці списання навряд чи вплинуть — інформаційний пул вже давно сформувався, ті, хто займався ботоводством, відсіявся, і залишилися тільки гравці з репутацією», — заявив співрозмовник «Газеты.Ru».

Полный текст  →

Источник: radioera.com.ua.


URL сайта: http://ief.tup.km.ua/

URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4592/

Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.