- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -
Дуров побачив загрозу інтернету в діях США проти TikTok
Опубликованно 7 Августа 2020, в 13:10 в разделе Наука и техника | Нет комментариев.
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров вважає, що США створюють небезпечний прецедент, погрожуючи заблокувати китайське додаток TikTok на своїй території.
«Я можу зрозуміти, чому уряд США погрожує заборонити TikTok, якщо його активи в США не будуть продані американським інвесторам», — написав Дуров у своєму блозі в Telegram.
Він упевнений, що такі дії Вашингтона виправдані, тому що Пекін «забороняє майже будь некитайське додаток соціальних мереж на своїй території». «Якщо ти хочеш [отримати] доступ до ринків інших країн, тобі слід також відкрити свій ринок для них — це було б чесно», — вважає розробник.
Але, на думку Дурова, дії американської влади створюють прецедент, який «може в кінцевому рахунку, знищити інтернет як дійсно глобальну мережу (або того, що від неї залишилося)».
До конфлікту з китайським додатком «тільки автократичні країни, такі як Іран, Китай чи Росія, були відомі тим, що змушували технологічні компанії продавати частини свого бізнесу інвесторам, які мають тісні зв\'язки з урядами», пише підприємець.
«Проблема випадку США і TikTok в тому, що він легітимізує вымогательскую тактику, якою раніше користувалися лише авторитарні режими. Багато десятиліть США сприймалися як захисника вільної торгівлі та свободи вираження поглядів», — зазначив він.
Дуров вважає, що тепер, коли Китай почав ставати на їхнє місце в якості головного бенефіціара світової торгівлі», американські влади починають відмовлятися від своїх цінностей.
«Незабаром кожна велика країна, ймовірно, буде використовувати «національну безпеку» як привід для поділу міжнародних технологічних компаній», — написав творець месенджера.
Він додав, що швидше за все від наслідків таких рішень втратять найбільше саме американські компанії, наприклад, Facebook або Google. Дуров також згадав про те, як кілька років тому два фонду пропонували йому продати частину бізнесу. Причому ці організації, за його словами, були пов\'язані з країнами, які пізніше намагалися заблокувати Telegram.
«Моя відповідь на ці пропозиції був схожий на мою фотографію середнього пальця 2011 року: ми не займаємося зрадою наших користувачів. Ми не продаємо Telegram — ні частково, ні повністю. Це завжди буде нашою позицією», — запевнив він.
Фотографія Павла Дуров з середнім пальцем з\'явилася на його сторінці в Twitter, коли він звинуватив у 2011 році Mail.ru Group у спробі захопити «Вконтакте».
Що стосується ситуації з США і TikTok, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що робота соцмережі на території США буде заборонена, якщо вона не продасть свої активи американської корпорації Майкрософт або іншої компанії зі Сполучених Штатів. Це має відбутися до 15 вересня.
Білий дім побоюється, що керівництво TikTok займається пропагандою і передає дані своїх користувачів китайським властям. Американський держсекретар Майк Помпео заявляв, що громадянам США потрібно бути акуратніше, «щоб особиста інформація не потрапила до рук китайських комуністів».
За словами Трампа, він може заборонити додаток на території своєї країни, так як воно належить китайській компанії, яка за законом повинна передавати дані про користувачів владі КНР. У свою чергу керівництво TikTok заявляє, що не ділиться даними користувачів і не збирається цього робити.
Китай, зі свого боку, закликає США «не відкривати ящик Пандори», вимагаючи продати компанію TikTok.
«Якщо слідувати цій помилковою логікою США, будь-яка країна може під приводом захисту національної безпеки приймати аналогічні заходи стосовно будь-американської компанії. США не потрібно відкривати ящик Пандори, інакше будуть самі пожинати гіркі плоди», — заявив офіційний представник МЗС КНР Ван Вэньбинь.
Дипломат також закликав американські власті прислухатися до міжнародного співтовариства і не політизувати економічні питання. Замість цього він запропонував надавати компаніям відкриту, недискримінаційну, вільну інвестиційну бізнес-середовище.
Полный текст →URL сайта: http://ief.tup.km.ua/
URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4626/
Нажмите здесь, чтобы распечатать страницу.
Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.