- ief.tup.km.ua - http://ief.tup.km.ua/ -

Екс-депутат Ради закликала російськомовних «пакувати манатки»

Опубликованно 9 Августа 2020, в 07:05 в разделе Разные новости | Нет комментариев.

stemcell

Колишня депутатка Верховної ради, відома своїми националистскими поглядами Ірина Фаріон заявила, що всі російськомовні жителі України повинні покинути країну.

Вона назвала маргіналами російськомовне населення України, а саму прихильність російській мові – побутовим штампом, передає РИА «Новости».

«Їхня історична батьківщина — Московія, я дуже хочу, щоб їм там було комфортно. Спакували манатки — і туди поїхали», — сказала екс-парламентарій.

Також вона за традицією звинуватила російськомовних українців в захопленні Криму, який увійшов до складу України в 2014 році за підсумками всенародного референдуму.

«Кожен російськомовний на Україні — це головний трофей [президента Росії Володимира] Путіна і притягує армію Путіна на Україну, вони своєю мовою нас розстрілюють», — деталізувала політик.

В середині минулого місяця партія колишнього президента України Петра Порошенко «Європейська солідарність» організувала мітинг під гаслом «Руки геть від мови» біля будівлі Верховної ради.

Головною причиною протесту стало законопроект депутата від президентської партії «Слуга народу» Максима Бужанського, який запропонував надати трирічну відстрочку для російськомовних шкіл України за повного переходу на українську мову.

Зараз, згідно із законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», вони зобов\'язані зробити це до 1 вересня. Акція біля стін парламенту супроводжувалася виступом депутатів з «Європейської солідарності».

Найбільш емоційним стало звернення до присутніх співголови партії Ірини Геращенко, вона викликала Бужанського на символічну дуель з написання диктантів російською та українською мовами.

«Він не знає російської мови, я напишу цей диктант набагато краще. Це мічена кремлівська карта», — зазначила парламентарій.

Сам Бужанський відреагував на випад Геращенко з часткою іронії, заявивши, що вона може і краще за нього заспівати, зробити сальто або стрибати через козла. При цьому уточнювати, він приймає виклик чи ні, депутат все ж не став.

У числі відомих політиків на мітингу виступив і депутат Андрій Парубій, в момент прийняття спірного закону він був спікером Верховної ради. Парламентарій запевнив присутніх у тому, що тоді підтримали ініціативу по всій країні, хоча багато хто побоювався розколу в суспільстві.

У «Слуги народу» в цілому існує сильне протиріччя з мовного питання.

Якщо ряд парламентаріїв виступають за зміну і відхід від так званої тотальної українізації, то друга половина не бачить у законі жодних проблем — незважаючи на критику навіть з боку західних країн і Венеціанської комісії за утиск прав нацменшин.

Тижнем раніше Конституційний суд України почав розгляд позову щодо спірного закону про мову. Відповідне звернення підготував 51 депутат Верховної ради минулого скликання, переважно від парламентської фракції «Опозиційний блок».

Згідно з конституційним поданням, закон про мову не відповідає основному закону України і не регулює порядок застосування мов нацменшин — ряд його положень фактично дискримінують російськомовних громадян країни. Крім того, з точки зору парламентаріїв, ініціатива була прийнята з порушенням регламенту.

Як говорив президент України Володимир Зеленський навесні нинішнього року під час прес-конференції з нагоди річниці своєї інавгурації, ніякого «мовного питання» в Україні немає.

«Питання мови на Україні не варто, дуже штучний це питання. Справедливість повинна бути для всіх. У нас багато національних меншин, для багатьох рідна мова — не українська. Але я вважаю, що вони повинні знати українську мову, це нормально», — зазначав український лідер.

За це стосовно російської він пообіцяв подумати про розширення квот на його використання для ЗМІ — в даний час частка держмови на загальнонаціональних каналах повинна складати не менше 90%.

Тоді ж український письменник, журналіст і ведучий політичного ток-шоу Остап Дроздов образив співгромадян, які говорять російською мовою.

В ефірі свого інтернет-каналу він назвав російськомовних жителів України «одноклітинними» і висловив думку, що в країні ніхто не зобов\'язаний розуміти російську мову, але кожен мешканець повинен знати «мову».

«Всі зобов\'язані знати українську, але ніхто не зобов\'язаний знати російську. Тому що російська мова для цієї країни — не тільки іноземний, але й агресивно-окупаційний і загрожує», — підкреслив журналіст.

На думку Дроздова, українці, які не вивчили українську мову, повинні подорожувати не по Західній Україні, а по містах Золотого кільця Росії.

Це не перша резонансна заява, що прозвучала з вуст українського журналіста. До цього він вже зізнавався, що вважає українців «нацією бовдурів», порівнював жителів Донбасу з тваринами, називав російськомовне населення країни «запорукою війни» і стверджував, що такі люди «повинні зникнути як вид».

Варто відзначити, що в кінці нинішньої осені повинна початися українізація сфери обслуговування — касири та офіціанти будуть зобов\'язані говорити лише українською, щоб уникнути великих штрафів.

Зміни торкнуться і магазини, де етикетки всіх товарів повинні бути на «мове», а текст на іншій мові не повинен перевищувати обсягу українського. Програма українізації в цілому розрахована до 2030 року, і особливого бажання її переглядати влади України поки що не виявляють.

Полный текст  →

Источник: radioera.com.ua.


URL сайта: http://ief.tup.km.ua/

URL новости: http://ief.tup.km.ua/news/4635/

Copyright © 2025 ief.tup.km.ua. При использовании материалов сайта, пожалуйста ставтье прямую ссылку на наш сайт.