Відновлення суверенітету кібер: як держави з
Опубликованно 21.01.2019 17:10
На тлі заламування рук з приводу зростання націоналізму і популізму, це легко не помітити, що останні два роки також дало дивовижні і корисні зрушення у світовому думці. Навіть Дональд Трамп може стати гарною новиною для світу.
Ніде це гештальт-переключення більш очевидним, ніж у тому, як ми підходимо політики дилем, пов\'язаних з технологіями. Ідея "цифровий", як магія, недоторканною області, який повинен був принести процвітання всім, одне порушення в той час, тепер мертвий. Гострі питання більше не прерогатива багатих хіпі в журнал Wired або TED переговорів; замість цього, вони повертаються в свої початкові сферах міжнародної торгівлі, розвитку національної економіки та безпеки.
Уряду, які були визнані занадто незграбно діяти в "цифровий" століття, зараз повернувся в гру, приймаючи набагато більш інтервенціоністський підхід і наполягає на технологічному суверенітет.
Минулого тижня одкровення, у випуску новин Bloomberg, що Китай може мати вбудовані мікрочіпи в обладнання, що використовується на провідних американських IT-компаній, немає нічого дивного. Пекін, зі свого новий закон про кібербезпеки і його загальне просування до світового панування в області штучного інтелекту, може здатися нищебродом актор на міжнародній арені. Проте, це не тільки в просуванні своїх технологічних порядку денного.
Росія оголосила про плани вимагати від державних службовців на використання місцевого виробництва мобільних телефонів, що працюють на місцевого виробництва програмного забезпечення. Щоб зробити цю місію легше, Ростелеком, його контрольований державою телекомунікаційний гігант, купив дві компанії з Sailfish ОС, мобільна операційна система, розроблена компанією Nokia.
Індія, гнів американських компаній, хоче іноземних технологій і платіжних фірм, щоб зберігати дані локально, нібито з міркувань національної безпеки, але посилаючись на необхідність збереження свого технологічного суверенітету, а також. Деякі вітчизняні важковаговики – вже в тісних партнерських відносин з китайськими технологічними гігантами – вітав це, сподіваючись, що він може вирівняти ігрове поле з американських технологічних платформ.
В Італії правляча Рух П\'яти зірок і лега коаліції, не чужий будь-який спір або погана політика, рушив у тому ж напрямку, пообіцявши заблокувати продаж Спаркл, великі волокна оператора. Додайте до цього недавні внутрішньої політики папері, що підкреслює вплив на безпеку залежність Європи на обладнанні китайської компанії Huawei.
Дивно, технологічного суверенітету є також велику привабливість для країн, що мода себе як космополіт і інтернаціоналіст альтернативи націоналістичним проектом Трампа: Франція і Німеччина.
Таким чином, міністр оборони Франції оголосив, що хоче "опустити [експозиція Франції] до нас компоненти", як і його спецслужби намагаються знайти альтернативи послугами Палантир Пітера Тіля, фірми, які мають тісні зв\'язки з Вашингтоном. В кінці липня, депутат від Центристської партії президента Макрон навіть попросив уряд, якщо воно буде створити комісію на цифровий суверенітет, метою якого було б "прийняти французькі влади автономної від всемогутніх" США технологічних компаній.
Німеччина, чий канцлер Ангела Меркель, характеризуючи інтернет як "незаймана територія", тільки п\'ять років тому, змінилася. Побачивши коштовності свого робототехніки і технологій розхапали іноземних, особливо китайських інвесторів – Берлін вже не соромляться використовувати своє право вето, щоб заблокувати придбань, хоча, як повідомляється, розглядає можливість створення спеціального національного фонду, які могли б приймати ставки важливих німецьких технологій фірми Є ліві шляху, щоб кинути виклик великий технік для наших даних. Ось це | Євген Морозов Детальніше
Заперечуючи таких планів, прес-секретар Міністерства економіки тим не менше визнав, що уряд "дивиться на створення механізму з метою забезпечення технологічного суверенітету німецької промисловості". Нещодавно підписаний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством внутрішніх справ і є лідируючою в Німеччині бізнес-асоціація вітає розвиток продуктів і послуг, які дозволять зменшити високу залежність Німеччини від іноземних технологій".
Якщо ви не для технологічного суверенітету, тоді що для вас? Загальний відповідь раніше глобалізації і відкритої торгівлі. Сьогодні, однак, немає урядів, які можуть переконливо проповідувати подальшої лібералізації торгівлі в даних, програмного забезпечення або апаратних засобів. Всі уряди, таким чином, змушені вибирати між двома варіантами: відновлення технологічного суверенітету – або не робити нічого, з-за відсутності хороших ідей, сили або з-за внутрішньої політичної боротьби (див. Великобританія).
Тон дискусії суворішим, ніж це було раніше; "цифровий" - це вже не ліки-все було колись. Але чого йому не вистачає в порядності, сьогоднішня дискусія легко в реалізм, для ставки є набагато ясніше: ми більше не обговорюємо абстрактні істоти "дигіталізація", але наслідки чого стратегічні галузі під іноземним контролем.
Тепер, що Білий дім розробив стратегію санкціонувати наступальні військові кібер-операцій, національної цифрової інфраструктури, не можуть бути прийняті. Якщо Барак Обама санкціонував прослуховування телефону Меркель, буде козир втриматися від спокуси?Євген Морозов є автором мережеві ілюзії: Темна сторона свободи інтернету
Категория: Наука и техника
Відновлення суверенітету кібер: як держави з