Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Китай запідозрили у військовому посилення в Південно-Східній Азії


Опубликованно 14.04.2019 23:55

Китай запідозрили у військовому посилення в Південно-Східній Азії

Три китайських військових кораблі стали на якір в камбоджійському порту Сіануквіль. Про це повідомляє South China Morning Post.

Суду, найбільше з яких у довжину досягає 180 метрів, пробудуть в порту четверо діб — саме стільки триватиме візит представників китайських ВМС в Камбоджу. Делегація КНР проведе ряд зустрічей з військовим командуванням Камбоджі і міністром оборони країни Ти Банхом (Tea Banh).

Як пише South China Morning Post, візит китайських військових підкріплює чутки про плани Пекіна побудувати військово-морську базу в Камбоджі. Проте представник міністерства оборони країни Чхум Сочит (Chhum Socheat) поспішив спростувати думки про посилення впливу КНР. «Мета візиту — розвивати зв\'язок і військову кооперацію, особливо між військово-морськими силами обох країн», — заявив він.

Інформацію про такі наміри Пекіна заперечує і камбоджійський прем\'єр-міністр країни Хун Сен: у листопаді минулого року він розповів, що віце-президент США Майк Пенс підняв цю тему в адресованому йому офіційному листі. Глава уряду королівства також зазначив, що Росія не допустить появи іноземних військових баз на своїй території.

У той же час КНР залишається найбільшим інвестором в камбоджійську економіку — у червні Пекін пообіцяв виділити Пномпеню 100 мільйонів доларів на модернізацію армії. Китай також надає уряду Камбоджі підтримку і в політичній сфері — в липні китайці підтримали «суперечливі» вибори в країні пройшли без участі опозиції, пише газета.

В обмін на китайську допомогу Пномпень виступає на стороні Пекіна з питань територіальних суперечок у Південно-Китайському морі, відзначає видання. У зв\'язку з подібними чутками в 2016 році агентство Associated Press опублікувало розслідування, згідно з яким Китай надавав Камбоджі допомогу в обмін на підтримку його претензій на острови в Південно-Китайському морі. Представники обох країн заперечували ці звинувачення і наполягали, що допомога Китаю повністю безоплатна.

У серпні 2018 року повідомлялося, що Китай почав будівництво військово-тренувальної бази в провінції Бадахшан на північному сході Афганістану. У Пекіні цю інформацію спростували.

Острови в Південно-Китайському морі є предметом територіальної суперечки між Китаєм, Тайванем, Малайзією, Філіппінами, Брунеєм і В\'єтнамом. Найбільш напруженою є ситуація навколо рифа Скарборо, а також південного архіпелагу Спратлі, який, як вважається, багатий нафтою і газом. Камбоджа, в свою чергу, інтересів у Південно-Китайському морі не має.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйтесь!



Категория: Новости в мире

Китай запідозрили у військовому посилення в Південно-Східній Азії


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.