Ердоган відмовився від захоплення чужих територій після переговорів з Путіним
Опубликованно 10.01.2020 17:25
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган за підсумками переговорів з російським колегою Володимиром Путіним заявив, що його країні не потрібні чужі території. Про це передає РИА Новости.
Турецький лідер зазначив, що детально розповів Путіну про турецької операції «Джерело світу» в Сирії. Ердоган очікує, що, починаючи з 23 жовтня всі курдські сили в цій країні будуть знаходитися за межами 30-кілометрової зони від турецького кордону. При цьому Ердоган зазначив, що «нам не потрібні чиїсь території», і виступає за збереження територіальної цілісності Сирії.
До цього Путін підкреслив, що ситуація «на землі» в Сирії не повинна перешкоджати початку роботи конституційного комітету республіки, старт якої запланований на наступний тиждень. Він додав, що країна повинна бути звільнена від незаконного іноземної присутності, а проблему півночі Сирії, де проходить турецька операція, не вирішити без взаємошанобливого діалогу Дамаска і Анкари.
У Сирії з 9 жовтня проводиться військова операція Туреччини, метою якої Анкара поставила боротьбу з курдами і «Ісламським державою» (організація заборонена в Росії). На даний момент операція припинена за домовленістю з США, які відмовилися підтримати курдів, які користувалися зазвичай допомогою з боку Вашингтона. На тлі цих подій самі курди за посередництва Москви уклали союз з офіційним Дамаском.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!*** Зворотній зв\'язок з відділом «Світ»: Якщо ви стали свідком важливої події, у вас є новина або ідея для матеріалу про міжнародну політику або цікавій події в світі, напишіть на цю адресу: mir@lenta-co.ruПередісторія: Путін зробив заяву після шестигодинних переговорів з Ердоганом
Категория: Новости в мире
Ердоган відмовився від захоплення чужих територій після переговорів з Путіним