Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Як Facebook допоміг спецслужбам знайти розбещувача малолітніх


Опубликованно 15.06.2020 00:15

Як Facebook допоміг спецслужбам знайти розбещувача малолітніх

Компанія Facebook пішла на безпрецедентний крок, надавши допомогу ФБР під злом аккаунта чоловіка, який роками тероризував неповнолітніх дівчаток в інтернеті, повідомляє Motherboard.

Житель Каліфорнії Бастер Хернандез, відомий під нікнеймом Brian Kil, обманом вимагав у малолітніх «голі» фото і відео, а потім шантажував їх. Він погрожував знайти дівчаток в реальному житті, а потім зґвалтувати їх і вбити. Крім того, він лякав дітей обіцянками влаштувати вибух або розстріл в їх школах, якщо вони не виконають його вимоги.

Хернандезу вдавалося приховувати свою особу протягом довгого часу, але, враховуючи тяжкість його злочинів, Facebook вирішила допомогти спецслужбам, які розслідують справу, зібрати докази його провини.

Повідомляється, що соціальна мережа таємно заплатила компанії, що займається проблемами кібербезпеки, щоб та розробила програму-експлойт для сервісу Tails, яким користувався злочинець. Tails являє собою різновид операційної системи, яка завантажується з флешки або диска, забезпечуючи користувачеві повну анонімність в мережі. Сума цієї угоди не розголошується, але мова йде про шестизначною цифрою.

При цьому Facebook не стала віддавати програму для злому ФБР безпосередньо, а діяла через третіх осіб. Як зазначає Motherboard, не виключено, що до цієї публікації спецслужби навіть не знали про причетність компанії Цукерберга до цієї справи.

«Єдиним виходом у цій ситуації для нас було залучення Бастера Хернандеза до відповідальності за те, що він робив з маленькими дівчатками. Це унікальний випадок, так як він робив екстраординарні заходи, приховуючи свою особистість, тому нам довелося піти на безпрецедентний співпраця з безопасниками, щоб допомогти ФБР посадити його»,

— заявив офіційний представник Facebook.

Методи, якими Хернандез залякував своїх жертв, були жахливі. Він погрожував, що відправить фото оголених дівчаток їх друзям і родичам. Подібний терор в деяких випадках тривав кілька місяців. Він відправляв власні фотографії, а потім погрожував вбити сім\'ї своїх жертв, якщо вони не відправлять йому знімки у відповідь. Іноді він говорив про те, що, якщо жертва вирішить вчинити суїцид, то відправить її «голі» фото укладачам некролога.

Експлойт, який був створений для викриття злочинця, був націлений на уразливість нульового дня в межах Tails, яка допомогла обчислити справжній IP-адресу Хернандеза, що згодом призвело до його арешту.

«Так як ніяких ризиків для безпеки [для інших користувачів] це не несло, а його злочини були настільки огидними, у нас просто не було іншого вибору», — заявив представник Facebook.

Втім, як зазначає Motherboard, не всі співробітники соціальної мережі поставилися до цієї історії однозначно — все-таки Facebook не спеціалізується на зламах, і деанонімізація користувачів є неетичною з точки зору політики компанії.

Крім того, співрозмовник порталу підкреслив, що вони не хотіли, щоб їх бренд фігурував у розслідуванні ФБР, так як не хоче, щоб правоохоронні органи США вирішили, що користуватися такими «послугами» Facebook можна на регулярній основі.

Цей унікальний випадок ще раз присвітив проблему, яка зберігається в IT-індустрії донині — в онлайн-платформах можна знайти величезну кількість нелегального контенту, але відстежити і зловити зловмисників, не послаблюючи при цьому заходи безпеки для всіх користувачів, неможливо.

У березні 2019 року глава Facebook Марк Цукерберг пообіцяв, що всі належні йому платформи незабаром стануть максимально захищеними, а приватність користувачів зросте. Однак, у цьому є протиріччя — адже чим складніше і надійніше захист, тим більше розв\'язує руки у злочинців.

«Шифрування — надійний інструмент для підвищення приватності, але це включає в себе і приватність для тих людей, які роблять погані речі. Коли сервісом користуються мільярди людей, деякі з них будуть зловживати їм, здійснюючи по-справжньому жахливі вчинки — наприклад, для розтління малолітніх, тероризму та вимагання», — заявив Цукерберг у березні.

З-за цього виникає ситуація, коли неважливо, куди ти підеш — наліво або направо — все одно не матимеш чогось важливого. Універсального рішення цієї проблеми поки немає ні в IT-компаній, ні у влади.



Категория: Наука и техника

Як Facebook допоміг спецслужбам знайти розбещувача малолітніх


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.