Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Ілон Маск назвав переваги чіпування


Опубликованно 27.07.2020 14:45

Ілон Маск назвав переваги чіпування

Про загадкове проекті Ілона Маска Neuralink відомо поки небагато. Головною його метою мільярдер називає створення та імплантація чипів в мозок людини в рамках боротьби з неврологічними захворюваннями. Згодом, якщо все пройде вдало, імпланти від Neuralink можуть бути використані і в інших цілях, забезпечивши людині «симбіоз з штучним інтелектом».

Повідомляється, що захід за планами Neuralink пройде 28 серпня, але Маск вирішив підігріти інтерес до нього вже зараз. Відповідаючи на питання відомого вченого Остіна Говарда, мільярдер підтвердив, що чіп в мозку дозволить в тому числі «слухати музику напряму», обминаючи вуха.

Yes— Elon Musk (@elonmusk) July 19, 2020

Крім того, Маск заявив про те, що імплант допоможе контролювати рівень гормонів, а також використовувати їх на благо організму. На початку липня бізнесмен також розповів про те, що Neuralink зможе успішно лікувати депресію, а також різні види залежно шляхом «перетренування» окремих ділянок мозку.

Вперше про проект Neuralink стало відомо в 2017 році. Тоді повідомлялося, що компанія займеться розробкою пристроїв, які будуть імплантуватися в людський мозок і дозволять людям використовувати всі можливості програмного забезпечення в сучасному світі.

В рамках подкасту Джо Рогана, який Ілон Маск відвідав у травні цього року, він заявив про те, що

за допомогою рішень Neuralink можна буде не тільки успішно лікувати хворобу Паркінсона або Альцгеймера, але і «зберегти і посилити» функції мозку у здорових людей.

«Нам належить ще багато роботи. Коли я кажу, що у нас, ймовірно, є шанс імплантувати чіп у людини протягом року, це саме те, що я маю на увазі — я думаю, у нас є шанс допомогти людям, роблячи їх здоровими і відновивши деякі функції, які вони втратили», — пояснив Маск.

За його словами, чіп потенційно може бути використаний для відновлення зору, слуху та рухи кінцівок, а також в боротьбі з хворобами, що вражають мозок.

«В принципі, він може виправити всі проблеми з мозком», — заявив бізнесмен.

Раніше повідомлялося, що спеціальний чіп, чий розмір не буде перевищувати 4 мм, буде стимулювати нейрони всередині головного мозку за допомогою тонких і гнучких ниток з десятками електродів.

За словами Ілона Маска, сама процедура буде виконуватися за допомогою робота і буде безпечною і безболісною, як, наприклад, корекція зору лазером.

Втім, багато вчених поставилися до цієї заяви скептично.

«Коли доктор розкриває череп пацієнта, щоб інтегрувати в нього нейрокомпьютерный інтерфейс, з\'являється відразу кілька загроз — пошкодження мозку, запалення і рубцювання. Потрібно поставити собі питання, в чому перевага такого методу щодо інших інтерфейсів, наприклад, тачскрінів або голосових помічників типу Alexa», — заявив терапевт і засновник компанії Neurofeedback Neuroboost Філіп Хейлер.

Крім медичного аспекту і можливих ризиків, пов\'язаних з пошкодженням мозку, користувачів соціальних мереж цікавлять і інші загрози такого втручання.

«Ви що, дійсно хочете носити імплант в мозку, створений техмагнатом-мільярдером? Хіба не так починаються всі кіношні антиутопії про майбутнє?» — задається питанням юзер @doinkershnauzz.

«Який рівень захисту буде у цієї штуки? У мене буде можливість ручного відключення?» — запитує @PhynixAsh.

На момент публікації замітки Ілон Маск не відповів на питання, що його фоловерів питання.



Категория: Наука и техника

Ілон Маск назвав переваги чіпування


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.