Перераховані переваги відключення геолокації на смартфоні
Опубликованно 06.08.2020 20:45
Функція геолокаціі, включена на електронному пристрої, може сприяти збору особистої інформації про його власника, тому її варто відключити. Про це повідомляє «Прайм» з посиланням на експерта платформи НАФД «Цифровий громадянин» Володимира Гриценко.
За словами Гриценка, геолокація, як і деякі інші функції смартфона, використовуються додатками для формування списку з інтересами та уподобаннями користувача, що дозволяє ефективніше налаштовувати персональну рекламу.
«Наприклад, якщо користувач зайшов в Instagram, програма може визначити, що людина перебуває на Червоній площі, і передати цю інформацію в інші додатки-партнери», — пояснив експерт.
Доступ до геолокаційні даних можливо обмежити для кожного конкретного додатка. Це рекомендується зробити для мобільних програм, що надають доступ до соціальних мереж, наприклад, Facebook або Instagram, так як вони заробляють на рекламі і часто набридають користувачеві оголошеннями про послуги або продажу товарів. Для цього необхідно в налаштуваннях пристрою знайти список дозволів, які є у кожного додатка і вибрати, які залишити, а які заборонити.
Крім того, функцію геолокації можна повністю відключити на всьому пристрої. Як зазначає Гриценко, в цьому випадку смартфон буде повільніше розряджатися.
При цьому експерт погоджується, що геолокація є корисною функцією для навігації користувача.
«Використання геолокаціі дуже корисно для користувачів месенджерів – наприклад, в WhatsApp можна поділитися своїм місцеположенням з друзями в реальному часі, щоб простіше «знайтися» на вулиці. При цьому варто пам\'ятати, що якщо ця функція включена, то вона постійно працює у фоні, і Facebook, якій належить популярний месенджер, отримує дані про вашу геолокації», — сказав співрозмовник видання.
Однак навіть відключення додатки від геолокаційних даних не є панацеєю. Так, влітку минулого року дослідники у сфері інформаційної безпеки виявили, що навіть якщо заборонити мобільному додатком збір інформації про користувача, що є лазівка, якій це додаток може скористатися.
Виявилося, що інший додаток, з яким користувач дав необхідні дозволи, може ділитися зібраними даними або зберігати їх у загальному хмарі, до якого в теорії може отримати доступ зловмисник.
Таким чином, навіть якщо юзер не дає дозвіл конкретного додатком на збір інформації, цього може бути недостатньо для захисту власної приватності.
Інша проблема, пов\'язана з неможливістю забезпечити повну конфіденційність свого пристрою, полягає в тому, що деякі смартфони поставляються з попередньо встановленими додатками. У цих програм часто зустрічаються привілеї, що дозволяють їм отримувати контроль над системами смартфона без додаткового повідомлення користувача. Так, вони можуть отримати доступ до мікрофону, камері і геолокаціі гаджета, власник якого навіть не буде підозрювати про стеження.
При цьому видалити їх зі смартфона не можна — такої функції просто не існує.
Правозахисники вказують на те, що цим часто зловживають виробники дешевих смартфонів, що робить їх власників уразливими перед нечесними бізнес-практиками таємного збору персональних даних. У січні 2020 року понад 50 організацій, у тому числі Privacy International, написали лист генеральному директору Google Сундару Пичаи з проханням змінити політику Android у сфері передустановки деяких додатків, заявивши, що приватність не повинна бути розкішшю, яку можуть дозволити собі лише забезпечені люди.
Категория: Наука и техника
Перераховані переваги відключення геолокації на смартфоні