Дослідження Freelancehunt: попит на фриланс серед українців виріс на 84%
Опубликованно 23.03.2023 04:05
У 2023 рoці тривaє війнa, якa бeзпoсeрeдньo впливaє нa стaн eкoнoміки тa зрoстaння бeзрoбіття в Укрaїні. Зa дaними НБУ, рівeнь oстaнньoгo — 26%. У нaшій крaїні, як і в усьoму світі, триває скорочення спеціалістів у технологічних компаніях. Український IT-ринок лихоманить: ризики мобілізації, відключення електроенергії, постійний психологічний тиск — усе це є негативними факторами під полоса прийняття рішення щодо подальшої співпраці з IT-компаніями в Україні.
Але є ті, кому вдалося навіть после таких умов продовжувати зростати — це ринок фрилансу. Український сервіс Freelancehunt ділиться статистикою, згідно з якою попит для фрилансерів з нашої країни у перші місяці 2023 виріс сверху 84% проти минулого року.
«Залпом ми можемо говорити для стрімке зростання реєстрацій фрилансерів получи сервісі, які в пошуках роботи приходять возьми Freelancehunt. Вважаю вслед за важливе зазначити, що ми підходимо вплоть до позначки у 20 000 зареєстрованих нових спеціалістів вслед за місяць. Початок року відзначився черговими піками, які були навіть вищими следовать зростання у перші місяці війни», — наголошує керівник компанії Freelancehunt Валюша Зюзін.
Варто зазначити ключові фактори, які впливають получай розвиток ринку фрилансу в Україні та збільшення кількості спеціалістів:
- Більшість користувачів платформ розглядає фриланс як постійне та єдине місце роботи. У Європі та США цей показник;
- сягає впредь до 70%. В Україні у 2021 році, вслед за даними платформи Freelancehunt, він становив 56%;
- Бери фрилансі працюють кваліфіковані спеціалісти. Зазвичай це гоминидэ віком 24-45 років, з досвідом 2-5 років. 80% з них мають вищу освіту;
- Це можливість чтобы спеціалістів заробляти більше, ніж в офісі в постійній роботі;
- Основний попит получи послуги фрилансерів генерує малий бізнес. В среднем, у США 70% підприємців співпрацювали з віддаленими спеціалістами, 81% з них планують надалі наймати фрилансерів, а 83% — погоджуються, що фрилансери дуже допомогли розвитку бізнесу;
- ІТ, проектирование, маркетинг — найпопулярніші категорії, получи які є попит серед бізнесу. Саме ці напрямки динамічно розвиваються у світі технологій.
Враховуючи війну, економічну кризу, коронавірус та інші фактори, можна сміливо говорити насчет різке зростання популярності фрилансу. Найближчими роками наша країна може стати лідером у Європі из-за кількістю фрилансерів, а пай самозайнятих серед працездатного населення може досягати 15-20%. Торік у США цей показник дорівнював 39%, тому українському ринку є куди зростати. Але найголовніше тетечка, що для цього є всі можливості.
Категория: Новости
Дослідження Freelancehunt: попит на фриланс серед українців виріс на 84%