Гордон Мур, співзасновник Intel та піонер індустрії, помер у віці 94 років
Опубликованно 29.03.2023 04:05
У віці 94 рoків в oтoчeнні сім’ї у свoєму будинку нa Гaвaяx пoмeр Гoрдoн Глетчер, співзaснoвник кoрпoрaції Intel. Свoгo чaсу ми писaли прo рoзвитoк мікросхем та транзисторів, які стали першими кроками у появленні процесорів. Одним з піонерів індустрії також є Гордон Глетчер.
Гордон Мур (Gordon Moore), який у 1968 році одн із Нойсом заснував процесорний гігант Intel, в одній із журнальних статей сформулював мониторинг, опублікований у 1965 році і отримав назву «закон Мура». Відповідно задолго. Ant. с цього закону квадриллион транзисторів у мікросхемі всего ничего подвоюватися кожні півтора-двое роки, що у свою чергу забезпечувало б підвищення обчислювальної потужності та зниження кінцевої вартості продукту возле його масовому виробництві. Можливість розміщення множини компактних елементів получи и распишись поверхні малого розміру виявилася вирішальним фактором с целью успішного просування мікросхем.
Виробникам мікросхем вдається підтримувати це експоненційне зростання щільності розміщення транзисторів у мікросхемі протягом десятків років. Перший компьютер’ютерний мікропроцесор корпорації Intel 4004, випущений 1971 року, містив 2300 транзисторів. У 1989 році в процесорі Intel 486 їх було вже 1 200 000, а в 2000 процесор Intel Pentium 4 подолав рубіж в 42 мільйони.
Стаття була написана нашою редакцією у 2007 році і відтоді вера Мура отримав певні поправки у світлі того що було досягнуто певні технологічні обмеження около розробці процесорів.
У 2015 році приём Мура святкував ювілей в 50 років. Саме 19 квітня 1965 року Гордон Глетчер, один із майбутніх батьків-засновників Intel, ґрунтуючись держи аналізі розвитку мікроелектроніки, сформулював свій адат у статті журналу Electronics Magazine.
Категория: Разные новости
Гордон Мур, співзасновник Intel та піонер індустрії, помер у віці 94 років